صفحه اول گوگل حق شماست. فـروش بک لینک فـروش رپورتاژ آگهی تـولید محتوا پـشتیبانی سایت خرید رپورتاژ خبری

مزرعه لینک

مزرعه لینک

 

هر آنچه که باید درباره مزرعه لینک بدانید

 

 

 https://rozup.ir/view/2915953/Mazraeh%20-%20Backlinka-IR%20(3).jpg


مزرعه لینک چیست و چه کاربردی دارد؟


گروهی از سایت ها هستند که به یکدیگر بصورت گروهی و اتوماتیک لینک می دهند که شامل هزاران وب سایت غیر مرتبط هستند.

مزرعه لینک سریعترین روش برای دریافت لینک بالابرای سایت شما بکار میره اما امروزه گوگل با این روش بصورت اسپم نگاه میکند.

در واقع مزرعه لینک بیشتر در مورد تعداد لینک های ورودی صحبت می کند و میتوان گفت که هیچ ارتباطی با کیفیت نوع لینک ها ندارد.

خلاصه تر اینکه:

مزرعه لینک یا Link Farm یکی از شیوه های بسیار قدیمی برای بهبود سئو سایت است که البته امروزه زیاد از آن استفاده نمی شود و این موضوع به خاطر سوء استفاده هایی بود که از آن برای بهبود سئو سایت می شد. در سال های اخیر الگوریتم های گوگل رشد بسیار زیادی کردند و خیلی راحت سایت هایی را که از لینک فارم استفاده می کنند، شناسایی می کند. مزرعه لینک به مزرعه یا گروهی از وب سایت ها اطلاق می شود که با یک دیگر از طریق لینک دهی پیوند داده شده اند. این کار در گذشته مزایا فوق العاده زیادی داشت. قاعده کار به این صورت بود که گروهی از وب سایت ها با یکدیگر همکاری داشته و هر سایت پس از ورود به این مزرعه مجازی، می بایست، لینک دیگر وب سایت های گروه را در وب سایت خود قرار دهد. به تبع سایر وب سایت ها نیز این کار را انجام خواهند داد. شاید در ابتدا تصور کنید که این شیوه بسیار عالی است و می تواند برای بهبود سئوی وب سایت ها بسیار مناسب باشد. اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم، سیستم مزرعه لینک یکی از روش های سئو کلاه سیاه است که قصد دارد، با روش های اشتباه رتبه وب سایت را بهبود بخشد. اما چیزی که در این میان اهمیت دارد، شیوه های جدید گوگل برای پیدا کردن چنین وب سایت هایی است که بدون بازدهی و قرار دادن محتوای خاصی، قصد دارند، در کوتاه مدت رتبه وب سایت شان را بهبود بخشند.


 https://rozup.ir/view/2915954/Mazraeh%20-%20Backlinka-IR%20(4).jpg


مزایا مزرعه لینک چیست؟

روش مزرعه لینک در سال های گذشته رونق بسیار زیادی داشت و بسیاری از کاربران از همین روش ساده برای بالا آوردن وب سایت خود استفاده می کردند. اصلی ترین مزیت این روش، ایجاد لینک وب سایت در دیگر وب سایت های مزرعه بود که باعث می شد، وب سایت شما زودتر شناخته شود و افراد بیشتری آن را ببینند. فرض کنید، فردی به طور اتفاقی و یا حتی با هدف وارد یکی از وب سایت های مزرعه لینک می شود. او در وب سایت چرخی می زند و در صورت تمایل می تواند به دنبال لینک های مرتبط با این وب سایت بگردد. اگر وب سایت شما نیز جز لینک ها و پیوند های این وب سایت باشد، ممکن است مورد توجه کاربر قرار گرفته و وارد وب سایت شما شود. گذشته از این ها یکی از روش های امتیاز دهی گوگل، استفاده از لینک دهی یا بک لیـنک می باشد. این کار اگر به درستی انجام شود، امتیاز شما افزایش می یابد. البته از این روش به طور معمول هم می توان استفاده های مفید کرد. به شرطی که این لینک دهی واقعی باشد و شما به طور استاندارد از بک لینک ها استفاده کنید. حتی استفاده از روش های بک لینک و رپورتاژ آگهی بسیار توصیه می شود.


 https://rozup.ir/view/2915952/Mazraeh%20-%20Backlinka-IR%20(2).jpg


معایب مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک معایبی نیز دارد و امروزه به عنوان یک روش سئو کلاه سیاه، کمتر استفاده می شود. البته اگر چنین قصدی دارید، باید عرض کنیم که بهتر است این کار را انجام ندهید. در سال های اخیر گوگل دقت بسیاری به این موضوع نشان داده است و به سرعت سایت های اسپم را که از روش های سئو کلاه سفید استفاده می کنند، شناسایی می کند و در نهایت این موضوع علاوه بر این که هیچ مزیتی نمی تواند برای شما داشته باشد، تا حد زیادی نیز مضر است و ممکن است شما از لیست رتبه بندی گوگل حذف شوید. دلیل این موضوع بسیار واضح است؛ گوگل راه و روش های خاص خود را برای بالا آمدن وب سایت ها دارد و این کار را بر اساس الگوریتم ها و قواعد استانداری انجام می دهد و انتظار دارد که صاحبان وب سایت ها نیز به این قواعد و اصول احترام گذاشته و با کمک روش های درستی خود را بالا بکشند. از این رو شیوه مزرعه لینک، یک روش رایگان و بدون زحمت است. در گذشته افراد دوست داشتند، بدون زحمت و به صورت رایگان در کوتاه ترین زمان ممکن وب سایت شان را بالا بیاورند. اما گوگل این شیوه که بدون هزینه وب سایتی در زمان کوتاه رتبه خوبی کسب کند را نمی پسندد و در نهایت این روش ها برای وب سایت شما مضر خواهد بود.

 

 

 

 https://rozup.ir/view/2683984/vata1.jpg


چرا نباید از مزرعه لینک استفاده کرد ؟

این وب سایت ها بعنوان صفحات رایگان در سرار اینترنت هستند که به شما لینک های رایگان میدهند ،

به کارگیری بیش از حد از این تکنیک باعث جریمه وب سایت شما می شود.

گوگل با کارهای رایگان و سریع که بخواهند رشد سریع سایتی شوند مخالف است و اگر وب سایتی بخواهد رشد کند، باید از نظر تولید محتوا قوی باشد ، در واقع با اینکار می خواهد جلوی پیشرفت سایت هایی را که قصد دارند با تقلب خود را در صفحه اول قرار دهند را بگیرد.

مورد دیگر مزرعه لینک بسیاری از لینک های بکار رفته در این وب سایتها  قبلا جریمه شده اند و از این رو هرگونه تبادل لینک با این گونه لینک ها اسپم به معنا می آید ،که شما آن ها را تایید می کنید ولی از آنجایی که آن ها جریمه شده اند، شما هم نیز جریمه خواهید شد.

 

چگونه بفهمیم که این سایت در واقع یک مزرعه لینک است؟

کار  سختی نیست ، هر وب سایتی که دارای لینک های زیادی است و از شما درخواست گذاشتن لینک سایتشان را دارند ، مزرعه لینک گویند.

البته نباید این مساله را با فروم ها اشتباه گرفت، برای اینکه ماهیت این دو تا کاملا با هم متفاوت است ، در این گونه سایت ها شما هیچ گونه تبادلی انجام نمی دهید، بلکه فقط لینک سایت خود با براساس استراتژی خاصی قرار می دهد.

 

 https://rozup.ir/view/2915951/Mazraeh%20-%20Backlinka-IR%20(1).jpg


چرا نباید از تبادل لینک استفاده کنیم؟

 عموما سایت هایی که با شما تبادل لینک می کنند، با موضوع سایت شما هم یکسان نیستند

معمولا سایت های که تبادل لینک انجام میدهند بسیار ناکارآمد و بدون هیچ گونه اطلاعات ارزشمند می باشند.

این وب سایت ها لینک های خارجی بسیاری را دارا هستند ، چرا که کاربران زیادی از این وبسایت ها استفاده میکنند.
و مهم تر از همه این وب سایت ها از لینک های(N o f o l l o w)  برای سایت شما درنظر می گیرند، که اصلا برای سایت شما ارزش نخواهد داشت.

 

https://rozup.ir/view/3110721/Faktor%202020%20-%20Backlinka-Ir%20(4).jpg


بطور خلاصه تر اینکه:

در چندین سال اخیر معمولا توصیه می شود که وب سایت ها از تبادل لینک و از روش مزرعه لینک خودداری کنند. برای این کار دلایل بسیاری وجود دارد. تعدادی از این موارد را در بالا عنوان کردیم. همچنین باید عرض کنیم که سایت هایی که با شما قصد تبادل لینک دارند، معمولا هیچ ارتباط موضوعی با وب سایت شما ندارند و این موضوع می تواند به ضرر هر دو شما تمام شود. نکته دوم مطالب و محتوای این گونه وب سایت ها هیچ کیفیتی نداشته و آن ها سعی دارند، صرفا با تبادل لینک، وب سایت شان را بالا بیاورند کهاین شیوه توسط گوگل پذیرفته شده نیست. جدا از این ها اغلب این سایت ها شناخته شده نیستند و از این رو نمی توانند برای ما نفعی داشته باشند. اگر شما برای دریافت بک لینک مجبور شوید که به یک سایت معتبر و پربازدید هزینه پرداخت کنید، خیلی بهتر است تا این که از سایت های غیر معتبر و اسپم لینک بگیرید. پس پیشنهاد می کنیم، از روش هایی که صرفا بر پایه تبادل لینک و مزرعه لینک هستند، استفاده نکنید.

 

 

خلاصه محتوا:

برای بهبود سئو وب سایت، روش های بسیار زیادی وجود دارد. اما برخی از این روش ها مانند روش مزرعه لینک، کمی غیر استاندارد بوده و استفاده از آن چندان توصیه نمی شود. متاسفانه برخی از افراد برای بالا آمدن سریع وب سایت شان از این روش نامعتبر استفاده می کنند که البته عواقب بسیاری نیز خواهد داشت.

https://rozup.ir/view/3138354/Reportazh%20Kochak-%20Backlinka-IR.gif

لطفا نظرات خودتون در مورد این مطلب کامنت کنید✔️

 تهیه شده توسط وبـ سایت بکـ.لینکا✔️